vandens filtrai nuo kalkiuJeigu jūsų namuose teka kalkėtas vanduo, tuoj pat tai pasimatys ant elektrinių prietaisų: vandens virdulio sienelių, indaplovių kaitinimo elementų, skalbimo mašinų ar net langų bei veidrodžių. Įsivaizduokite, jog tos kalkės nusėda ir ant jūsų kraujagyslių sienelių. Nemalonu, tiesa? Tokiu atveju būtina imtis kuo skubiausių priemonių. Viena pagrindinių – vandens filtrai nuo kalkių.

Vandens filtrai nuo kalkių dažnai dar vadinami vandens minkštinimo filtrais. Internetinės paieškos vandens filtrai nuo kalkių Senukai, nukalkinimo filtrai Filteka ar vandens filtrai Infestechnologijos jums parodys, jog šių prietaisų yra labai įvairių. Specialistai sako, jog, norint išsirinkti tinkamiausią vandens filtrą nuo kalkių, pirmiausia derėtų atlikti vandens tyrimą. Tuomet galėsite spręsti, koks filtras tinkamiausias jūsų namams, biurui ar kitokios paskirties patalpoms.

Vienas paprasčiausių variantų išvalyti vandenį nuo kalkių – praplaunamas mechaninis vandens filtras. Tokie mechaniniai vandens valymo filtrai gaminami iš gana patvarių medžiagų ir garantuoja vandens sistemos ilgaamžiškumą. Jie veikia sinchroniškai be trukdžių. Kalbant apie šiuos filtrus, labai svarbu vandens filtro mikronai. Mikronai parodo filtro valymo tankį. Paprastai vidutiniam gyvenamam namui naudojama 10 arba 20 mikronų vandens valymo filtrai.

Tikriausiai esate girdėję ir apie antibakterinius vandens filtrus? Antibakterinis vandens filtras yra paremtas antimikrobinio sidabro poveikiu. Tai reiškia, kad sidabro jonai aktyviai blokuoja mikroorganizmų dauginimąsi. Tuomet sutrinka bakterijų augimas ir jų dalijimasis tiek vandenyje, tiek pačiuose filtruose bei jų korpusuose. Tokiems filtrams tinka nemažai kasečių rūšių, tačiau pačios tinkamiausios – kasetės su antibakteriniu sluoksniu.

Vandens filtrai, skirti apsaugoti santechninius gaminius ir suteikiantys minimalų grynumo lygį, vadinami grubaus valymo vandens filtrais. Jie filtruoja tik didesnes priemaišas: smėlį, rūdis, didesnius susidariusius kalkių gabaliukus ir kt. Dažniausiai jie yra įrengiamo laidų pradžioje, kur vanduo paskirstomas pagal vartojimo kryptis: į virtuvę, į vonią, į tualetą. Šio įtaiso viduje yra paprastas filtravimo elementas – metalinė akėtis. Šių grubaus valymo filtrų pagrindinis elementas yra tinklelis, kuris sulaiko ir kaupia atfiltruotas nepageidaujamas daleles. Be abejonės, jį reikia periodiškai išvalyti. Paprastai užtenka tą padaryti 3-4 kartus per metus.

Kaip matote valyti vandenį nuo kalkių ir kitų priemaišų yra galybė filtrų. Visgi, privačiuose namuose ar butuose, kur vanduo geriamas tiesiai iš čiaupo, dažniausiai pasirenkami automatiniai vandens minkštinimo filtrai, į kurių komplektą įeina: filtro kapsulė ir druskos talpykla. Tad nenustebkite, jei išgirsite šiuos filtrus vadinant druskos vandens filtrais. Kai tik filtre pasibaigia jonitinės dervos keitimo galia, automatiškai įvyksta regeneracijos procesas su valgomosios druskos pagalba, o įkrovoje susikaupę kietumo jonai automatiškai išplaunami į nuotekų sistemą. Automatinis regeneracijos procesas yra nustatomas specialios programos pagalba. Tad tokio vandens filtro darbo režimą nesunku reguliuoti pagal konkrečios vietos vandens būklę.

Jeigu nutarėte pasirinkti automatinį vandens minkštinimo filtrą, pasidomėkite jų gamintojų vardo reputacija. Juk nuo šio prietaiso veikimo kokybės priklausys, kokį vandenį gers visa jūsų šeima. Be to, turėsite galimybę džiaugtis retai gendančiais buitiniais prietaisais ir jūsų kasdienybės nedrums taip nemėgstamas kalkių sluoksnio valymas nuo arbatinuko sienelių. Kaip rodo pirkimų statistika, bene populiariausi ir geriausiai vertinami yra Šomis vandens filtrai ir Canature vandens filtrai.