Bene paprasčiausias būdas, kurį pasirinktų didžioji dalis žmonių būtų statybinė mediena Senukai prekybos centre. Juk būtent tokiose parduotuvėse galime rasti daugybę su statybomis susijusių medžiagų ir daiktų. Tačiau renkantis stambesnių gabaritų produktus, tokius kaip statyybinė mediena, galima ir nusivilti, kuomet parduotuvėje sau tinkamo varianto nepavyks rasti. Tačiau tuomet reikėtų pasidomėti, kur parduodama statybinė mediena Vilnius arba kur galima rasti statybine mediena Alytus ar bet kuriame kitame mieste. Yra tiek ir šioje srityje besispecializuojančių parduotuvių, tiek ir įmonių bei žmonių, kurie dirba su medžiu.

Nuo kokių aspektų priklauso statybinė mediena kaina?

Jeigu palyginsime statistiką, kokia buvo parduota statybinė mediena Kaunas ir, pavyzdžiui, statybinė mediena Klaipėda, tai pamatysime, kad kiekvieno produkto skiriasi ne tik kaina, bet ir jo savybės. Todėl vieno skaičiaus pasakyti praktiškai neįmanoma, nes tai būtų vidurkis, kuris bendros visumos tikrai neatspindėtų tiksliai. Žymiai tikslingiau būtų žinoti, kokie aspektai lemią tokios kainų skirtumus. Bene pagrindinis būtų medžio rūšis, kadangi kiekvienu skirtingu atveju skirsis ir kaina. Juk natūralu, kad drebulės statyybinė mediena bus ženkliai pigesnė, negu ąžuolinė. Dar vienas iš pagrindinių aspektų yra medienos tūris arba kitaip sakant dydis. Kokių matmenų, kokio storio bei ilgio produktai reikalingi. Prie viso to dar reikėtų pridėti ir apdirbimą, kadangi apdirbtas gaminys praktiškai visuomet kainuos daugiau, negu tas, prie kurio praktiškai nebuvo prisiliesta.

Parduodu statybine mediena, kur ieškoti pirkėjų?

Į šį klausimą nesunkiai gali atsakyti praktiškai bet kuri įmonė, dirbanti šioje srityje. Tačiau jis dažniausiai kyla pavieniams žmonėms, kurie nesispecializuoja šioje veikloje, bet dėl tam tikrų priežasčių turi produktą, kurį nori parduoti. Deja, tą padaryti už konkurencingą kainą neturint patirties gali būti sudėtinga. Aišku, už gerokai žemesnę rinkos kainą tikrai greitai nupirks net nelabai suinteresuoti žmonės. Todėl prieš tai svarbu įsivertinti vyruojančias kainas, kadangi dvigubo pjovimo statybinės medienos kaina tikrai skirsis nuo paprasto pjovimo. O tuomet reikėtų įdėti skelbimą. Ir praktiškai nuo kiekvieno asmeniškai priklausys, kur jis bus talpinamas. Anksčiau tai buvo dažniausiai daroma laikraščiuose. Tačiau šiomis dienomis, kai gyvenimas vis daugiau persikelia į skaitmeninę erdvę, bene geriausia vieta būtų internetas. Ten galime rasti daugybę skirtingų svetainių, kurios skirtos būtent skelbimų talpinimui. Be to, dauguma jų yra visiškai nemokamos, todėl nereikės jokių papildomų investicijų, tik aprašyti savo produktą.

Statybinė mediena pagal užsakymą

Praktiškai kiekvienas statomas namas ar objektas yra unikalus ir skiriasi tiek savo konstrukcija, tiek dizainu, tiek ir naudojamomis medžiagomis. Todėl natūralu, kad sukurti universalias medines konstrukcijas ar ruošinius praktiškai neįmanoma. Net jeigu kalbėsime apie gana panašių skirtingų namų stogą. Kadangi kiekvienam iš jų reikės skirtingo bent jau skirtingo ilgio gaminių. Aišku, galima rinktis ir universalius produktus, tačiau tokiu atveju reikia būti pasiruošus juos koreguoti pagal asmeninį atvejį. Būtent dėl šios priežasties bene optimaliausias sprendimas yra užsisakyti medžiagas bei gaminius pagal individualų užsakymą. Tai leis būti tikriems, jog jos tiks jūsų statiniui.