Virusai, epidemijos labai dažnai paskatina žmones susidomėti respiratoriais ir apsauginėmis veido kaukėmis. Nenorint lengvai užsikrėsti, tenka savimi pasirūpinti ir daugiau dėmesio skirti savo sveikatai, jos apsaugai. Pradėjus siautėti koronavirusui, nesunku pastebėti, jog kaukės tapo viena perkamiausių prekių. Praėjus karantinui, jos vis dar plačiai naudojamos. Daugelis kaukių atsargomis pasirūpina iš anksto tikėdamasi ir antros koronaviruso bangos – kai kurie jas siuva, kai kurie perka, tačiau ne visi žino ką įsigyti apsimoka labiausiai ir kuo skiriasi skirtingi veido kaukių variantai. Viena iš kaukių atmainų yra respiratoriai – tai kiek rimtesnė priemonė nei paprastos vienkartinės veido kaukės, todėl tam, kad būtų išgauta maksimali apsauga, verta pasidomėti kada ką pirkti apsimoka labiausiai.

Pirmiausia, tai reikėtų išskirti skirtingus kaukių variantus. Yra vienkartinės apsauginės kaukės ir respiratoriai, kurie dar skirstomi į tris tipus. Taigi, išmanyti tikrai yra ką. Daugelis renkasi pigiausią variantą – vienkartines kaukes, tačiau norint geriau apsisaugoti, specialistai rekomenduoja respiratorius. Jie filtruoja kenksmingas oro daleles – miltelius, dulkes, aerozolius, bakterijas ir net virusus. Rinkoje yra FFP1, FFP3 ir FFP2 respiratoriai. Visi šie tipai turi skirtingą apsaugos lygį ir dažnai dar gali būti žymimi – P1, P3, P2.

FFP1 kaukės gali apsaugoti nuo žemo dulkių lygio ir kietų bei skystų aerozolių. Šis respiratorius filtruoja apie 80 procentų ore esančių įvairiausių dalelių. Prasiskverbimas pro šią kaukė siekia apie 22 procentus. Kiti respiratoriai yra kiek rimtesni. P1 dažnai naudojamas saugantis nuo dulkių dulkėtoje aplinkoje. Pavyzdžiui, dirbant statybose.

FFP2 respiratoriai yra kiek geresni ir juos naudoti galima norint apsisaugoti ne tik nuo dulkių ir aerozolių. Šios kaukės apsaugo nuo vidutinio dulkių lygio, aerozolių geriau nei FFP1, taip pat filtruoja 94 procentus dalelių ir prasiskverbimas yra tik 8 procentai. Taigi palyginus, FFP2 respiratoriai yra kur kas saugesni. Jie naudojami apsisaugant nuo gripo, o itin tinkamos priemonės yra ir apsisaugant nuo koronaviruso. Dar didesnę ir geresnę apsaugą užtikrina FFP3 respiratoriai, kurie filtruoja 99 procentus ore esančių dalelių, o maksimalus prasiskverbimas per kaukę gali būti 2 procentai. Įsigyti tokį respiratoriu galite čia – https://www.respiratorius.lt.