Nors daugeliui tokia paslauga gali būti ir negirdėta, tačiau rinkoje ji tikrai nėra naujiena ir ja spėjo pasinaudoti jau tikrai ne vienas žmogus. Dažniausiai tokiu būdu yra nuomojamas automobilis arba būstas. Pastarasis variantas paskutiniu metu yra žymiai populiaresnis. O veikimo principas yra gana paprastas. Žmonės pasirenka norimą namą arba butą, pasirašo nuomos sutartį su šią paslaugą teikiančia bendrove ir tuomet praktiškai iš karto gali jame apsigyventi. Tam nereikia jokių didesnių investicijų ar pradinio įnašo. Tuomet periodiškai mokant nuomos mokestį dalis jo yra kaupiama ir tampa savotišku įnašu norint įsigyti tą būstą. Tą padarius jis pilnai pereina į žmogaus rankas ir tampa jo nuosavybe. Taigi, išperkamoji nuoma buto leidžia apsigyventi būsimame būste neturint praktiškai jokio pradinio kapitalo ir jį sukaupti eigoje. Priešingai, negu paprasta nuoma, ne visa sumokama suma nukeliauja nuomininkams, todėl toks variantas yra žymiai ekonomiškesnis. Ir kartu praktiškesnis, kadangi iškart galima apsigyventi savo namuose, kurie ateityje galės ir priklausyti ir nuosavybės teise jums.

Butai išperkamąja nuoma ir kaip veikia įmokų sistema

Kiekvienu atveju įmokos gali būti gana skirtingos priklausomai nuo būsto kainos. Ir kuo ji didesnė, tuo atitinkamai daugiau reikės sumokėti kiekvieną mėnesį. Tačiau galima rinktis periodą, per kurį planuojamą sukaupti pradinį įnašą būstui įsigyti. Ir kuo jis bus ilgesnis, tuo kiekvieną mėnesį teks mokėti mažesnę sumą. Aišku, abu šie variantai turi savo niuansų, todėl labai svarbu įsivertinti asmeninę finansinę padėti ir galimas rizikas. Bet kuriuo atveju, jeigu įmokos mokamos tvarkingai, po nustatyto laiko jau bus sukaupta suma, kurios gali reikti norint gauti paskolą iš banko. Ji būtų pateikiama kaip pradinis įnašas, kuris suteiktų galimybę įsigyti būstą, kuriame jau gyvenate. Tuomet jis taptų jūsų nuosavybe ir už nuomą mokėti nereikėtų. Nuo to momento keistųsi ir mėnesinės įmokos, kurios jau būtų mokamos bankui pagal pasirašytą sutartį. Dar vienas gana svarbus privalumas, kurį suteikia išperkamoji nuoma, yra fiksuota būsto kaina. Tai reiškia, kad net po kurio laiko norint privatizuoti būstą už jį reikės sumokėti tiek, kiek iš pradžių jis kainavo, kai tik pradėjote jame gyventi. O tai leidžia išvengti natūralaus nekilnojamojo turto pabrangimo.

Išperkamoji nuoma Vilnius ar daug žmonių naudojasi šia paslauga?

Vertinant visą nekilnojamojo turto rinką tokios paslaugos populiarumas tikrai nebus didelis. Bet tam yra kelios pagrindinės priežastys. Pirmiausiai, dalis žmonių turi sukaupę pradinį įnašą ir gali iškart įsigyti norimą būstą su banko paskola. O kita dalis žmonių gana ilgą laiką paprasčiausiai nuomojasi būstą, nes nežino apie tokią galimybę. Būtent toks variantas yra labai dažnas. Kadangi vis dažniau yra įsigyjami namai su išperkamąja nuoma. O tai reiškia, kad iki tol dalis žmonių netgi nežinojo ir nesusimąstė apie tokią galimybę. Todėl laba tikėtina, kad jau artimiausiu metu dabar vyraujančios tendencijos pasikeis. Kadangi toks variantas suteikia išskirtinę galimybę neturint pradinio kapitalo apsigyventi jau būsimuose namuose ir neleisti pinigų nuomai būsto, iš kurio teks išsikraustyti.